نامگذاری یک پل به نام شهید علی خلیلی

همزمان با هفته امر به معروف و نهی از منکر پل سواره رویی در محدوده منطقه ۱۵ به نام شهید امر به معروف و نهی از منکر علی خلیلی نامگذاری شد.

به گزارش فارس، علی‌اکبر انجمنی شهردار منطقه 15 در مراسم نامگذاری پل شهید علی خلیلی (شهید امر به معروف و نهی از منکر) که صبح امروز با حضور مجتبی شاکری عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون نامگذاری شورا و همچنین اعظم مشتاق‌فر مادر شهید خلیلی برگزار شد اظهار داشت: شهید خلیلی همگام و همراه در مسیر عاشورا جان خود را در راه دین و ناموس داد و در واقع وی شهید امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه در روایات، احادیث و قرآن مجید به امر به معروف و نهی از منکر تأکیدات بسیاری شده است گفت: در فرمایش حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بر این فریضه دینی نیز بارها و بارها تأکید شده است و در واقع امر به معروف و نهی از منکر خواست یک منطقه، شهر و استان نیست بلکه تمامی کشورها را در بر می‌گیرد.

انجمنی ادامه داد: متأسفانه با توجه به شرایط پیش آمده امروزه امر به معروف و نهی از منکر در کشور ما مظلوم قرار گرفته است و آنطور که باید به این فریضه دینی پرداخته شود، پرداخته نمی‌شود.

شهردار منطقه 15 خطاب به مادر شهید خلیلی گفت: شما مادری شجاع و فداکار به خاطر داشتن این فرزند برومند هستید و آن را به شما تبریک می‌گوییم چرا که شهید خلیلی می‌توانست مثل بسیاری از آدم‌ها در مقابل فریضه امر به معروف و نهی از منکر سکوت کند و بی‌تفاوت باشد اما این کار را انجام نداد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
حدیث اقا

سلام نامگذاری پلی برای شهید خلیلی کاری خوب هست ولی ای کاش زودتر بیادش بودند ولی ای کاش ارج قرب بیشتری برای آمران به معروف وووومیگذاشتند /احساسم این است که دیر فهمیدند ولی شکر که فهمیدند